EESTI PEAKOKKADE ÜHENDUS

Of the Competitions - Võistlustest


IKA Culinary Olympics algus ulatub aastasse 1900, mil toimus esimene kulinaarne show/võistlus Frankfurdis. 1992 sai võistlus ametlikult nime IKA Culinary Olympics ning 2020 toimus võistlus 25 korda. Olümpia toimub ja on kaaskorraldatud alati Saksamaal ja Saksamaa kokkade ühingu poolt. Olümpia kaaskorraldajaks on WORLDCHEFS (maailma kokkade organisatsioon). 2020 osales Olümpial võistlejaid 60 riigist, kokku ligi 2000 kokka. Võisteldakse mitmetes erinevates kategooriates, mõned meie jaoks tihti püüdmatutes kaugustes. Näiteks ei ole Eestis ilmselt inimest, kes oskaks juustust mandalat graveerida. Aga ehk ei peagi - maailm on lai ja kulutuure, oskusi, rahvusi on palju. Igaühele omad tugevused. 

Eesti kokkade võistkond osaleb esimesel võisltustsüklil riikliku meeskonnaga. See tähendab kahte võisltuspäeva, mil ühel valmistatakse "Chef's Table" 7- käiguline menüü ja teisel "Restoran of Nations" 3-käiguline menüü 110 inimesele.
Vaata galeriist meenutusi 2020 võistlusest, mil üldvõitjaks tuli Norra meeskond ning teekonda, kuidas Olümpia tsempioniks saada. 
WORDLCHEFS võisltusreeglid on selged. Iga punktusmma annab võistkonnale tulemuse. Igas kategoorias jagatakse vastavalt punktisummale medalid ning üldarvestuses suurima punktisummaga meeskond saab olümpiavõitjaks.
Piltide allikas: IKA Culinary Olympics